Lokalne ostrzeganie i informowanie

Do strony głównej

Odwiedziło nas monitoring pozycji osób

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Lokalne ostrzeganie i informowanie

Od stycznia 2015 roku w naszej OSP działa system lokalnego ostrzegania poprzez sms. Wykorzystując sieci gsm ostrzegamy o niebezpiecznych zjawiskach pogodowych, oraz informujemy o zdarzeniach mających wpływ na życie mieszkańców.

Za jego pośrednictwem przekazujemy również masowo inne informacje o wydarzeniach kulturalnych, o planowanych zebraniach, ćwiczeniach, planowanych wyłączeniach prądu itp. Fizycznie system jest obsługiwany przez operatora technicznego świadczącego usługi masowe sms. Za jego pośrednictwem za pomocą wybranego kanału komunikacyjnego osoba odpowiedzialna za zarządzanie tym kanałem z naszej strony generuje wiadomości do wszystkich zapisanych użytkowników bądź grup użytkowników np Jednostka Operacyjno- Techniczna, Zarząd OSP. Odbiorcy otrzymują wiadomość od OSP Witkowo jako wiadomość standardowa lub w szczególnych przypadkach sms typu flash bezpośrednio na pulpit telefonu.

Początkowo system był przeznaczony dla strażaków, z upływem czasu dodaliśmy osoby z poza straży ważne dla danego zdarzenia, bądź będące w rejonie wydarzenia. Idea całego projektu zakłada informowanie społeczności lokalnej zamykająca się w rejonie miejscowości bądź gminy. Odnośnie ostrzeżeń pogodowych, które też przesyłamy chętni z poza gminy mogą śledzić za pomocą aplikacji RSO bądź na naszej stronie w "dziale ostrzeżenia meteo" Dotyczą one całości województwa Kujawsko-Pomorskiego i są zgodne ostrzeżeniami IMGW oraz Zarządzania Kryzysowego Wojewody.

Z historii...

8.jpg

Selektywne alarmowanie

Aktualna pogoda

Ostrzeżenia meteo
Informujemy, że serwis portalu OSP używa plików cookies aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu. Wiecej o plikach cookies tutaj.

Akceptacja cookies.

EU Cookie Directive Module Information