110 lecie OSP Witkowo i obchody Gminne Dnia Strażaka- relacja

Do strony głównej

Odwiedziło nas monitoring pozycji osób

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

110 lecie OSP Witkowo i obchody Gminne Dnia Strażaka- relacja

 

20 maja 2017r. Ochotnicza Straż Pożarna w Witkowie obchodziła swoje 110 lecie powstania. Uroczystość połączona była z obchodami gminnymi Dnia Strażaka.

 

Całość poprzedziła parada wozów bojowych na sygnale przez całą wieś a za nią strażacy i zaproszeni goście udali się kolumną prowadzoną przez Komendanta Gminnego Józefa Dobbera na plac przy OSP. Po odsłuchaniu Hymnu Strażackiego odprawiono uroczystą mszę świętą. Po niej poświęcono figurkę Św. Floriana która zostanie zamontowana w kapliczce na budynku świetlicy. Potem odbyły się uroczystości oficjalne, które otworzył prezez OSP Witkowo dh Piotr Sałasinki witając przybyłych gości. Następnie przedstawił historię jednostki. Potem głos zabrał Prezez Zarządu O.MG ZOSP RP dh Andrzej Pałubicki. Kolejną częścią uroczystości było wręczenie odznaczeń i dyplomów okolicznościowych. Następnie  zabierali głos przybyli goście kolejno: bryg. Maciej Suchomski z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Sępólnie Kraj., Burmistrz Kamienia Krajeńskiego Wojciech Głomski z Przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Kazimierzem Warylakiem, Członek Zarządu O. Wojewódziego ZOSP RP dh Ryszard Białczyk w imieniu prezesa O. Wojewódzkiego jak i Powiatowego ZOSP RP a po nich Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Więcborku Pan Tomasz Dobrowolski, Dyrektor O w Kamieniu Kraj. Banku Spółdzielczego w Koronowie Pani Jadwiga Bonik. Kolejnym elementem uroczystości były występy artystyczne o tematyce strażackiej a kończył uroczystość wspólny poczęstunek i zabawa taneczna. Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich ufundowały wspaniały tort jubileuszowy.

>>Lista odzaczonych strażaków i osób cywilnych

>>Galeria zdjęć- Gmina Kamień Krajeński

>>Film z uroczystości


Z historii...

E.jpg

Selektywne alarmowanie

Aktualna pogoda

Aktualne burze nad Polską

Ostrzeżenia meteo
Informujemy, że serwis portalu OSP używa plików cookies aby ułatwiać korzystanie z naszego serwisu. Wiecej o plikach cookies tutaj.

Akceptacja cookies.

EU Cookie Directive Module Information